• Dzisiejsza niedziela zamyka w liturgii okres wielkanocny. Tym, którzy nie skorzystali jeszcze z sakramentów przypominamy, że przyszła niedziela kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej, do której zobowiązują nas przykazania kościelne.
  • Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, członkowie parafialnej grupy charytatywnej Auxilium zbierają datki na organizację pomocy dla najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. W imieniu tych, którzy skorzystają z pomocy serdecznie dziękujemy kwestującym i tym, którzy udzielą wsparcia.
  • Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze jak w dzień powszedni. Dodatkowa Msza sprawowana będzie o godz. 20.00. Po niej zapraszamy na Apel maryjny.
  • Przed nami ósmy wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze z nabożeństwem ku czci Świętego sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30.
  • 4 czerwca to pierwszy czwartek miesiąca i zarazem święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej grupa adoracyjna zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadać będziemy rano, podczas Mszy świętych, po południu od godz. 17.30. W godzinach dopołudniowych odwiedzimy z posługą sakramentalną parafian obłożnie chorych.
  • Przeżywamy stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Wśród wielu tytułów, którymi określany jest papież Polak znajduje się i ten: Papież różańca. Już na początku swojego pontyfikatu powiedział: „Różaniec, to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”. Jednym z pięknych gestów związanych z obchodami rocznicy urodzin Papieża będzie z pewnością włączenie się do wspólnoty Żywego różańca działającej w naszej parafii. Do obowiązków członka tej wspólnoty należy jedynie odmówienie w ciągu dnia jednej tajemnicy różańca, a więc jednego Ojcze nasz i dziesięciu Zdrowaś Maryjo.  Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana, śp.: Antoni Pogorzelski, l. 91 z ul. Bernardyńskiej; Teresa Precewska, l. 77 z ul. Korczyńskiej; Bogusław Bonder, l. 85 z ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie; Jerzy Rembelski, l. 85 z ul. Urle i Jerzy Świątek, l. 66 z ul. Korczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…