1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się procesja, na którą zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich czcicieli Jezusa Eucharystycznego. Dzieci, które pragną czynnie uczestniczyć w procesji, zbierają się o godz. 18.00 przy zakrystii.

1. Również dzisiaj przypada 12. rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na stolicę metropolitalną w Warszawie. Jutro zaś przypada dzień imienin Pasterza naszej archidiecezji. Pamiętajmy o Księdzu Kardynale w naszych wspólnotowych i indywidualnych modlitwach.

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna w Kościele liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze w Popielec sprawowane będą o godz. 6.30, 8.00, 17.00, 18.30 i 20.00 (wszystkie w nowym kościele). Środa Popielcowa jest jednym z dwóch dni w roku, w których obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze). W odpowiedzi na częste pytania informujemy, że do postu ścisłego zobowiązani są wierni od 18 do 60 roku życia. Post jakościowy, a więc piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje przez całe życie począwszy od 14 roku życia.

1. Razem z postem rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne, które mają nam pomóc w medytacji tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i oddaniem czci relikwiom krzyża świętego sprawowane będą w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa odprawiana będzie trzykrotnie w piątki: dla dorosłych po pierwszej Mszy św., a więc ok. godz. 7.00 i po Mszy wieczornej, a więc ok. godz. 19.00. Tę wieczorną Drogę Krzyżową prowadzić będą przedstawiciele grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Rodzinna Droga krzyżowa, ze szczególnym udziałem dzieci, odprawiana będzie w piątki o godz. 18.00. Po niej najmłodsi otrzymywać będą pamiątkowe obrazki przeznaczone do przyklejania na planszy, którą otrzymają podczas pierwszego nabożeństwa. Dzieci, które pragną zaangażować się w prowadzenie Drogi Krzyżowej proszone są, by zgłaszać się do zakrystii 10 minut przed rozpoczęciem nabożeństwa. Szczegółowe informacje o. Lambert zamieszcza na gazetce dziecięcej i na naszej stronie internetowej w zakładce „parafia, duszpasterstwo dzieci”. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu, a więc 7 kwietnia. Szczegółowy program zostanie podany w odpowiednim czasie.

1. Jutro o godz. 18.30 sprawowana będzie Msza w intencji członków Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych i ich Rodzin. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.

1. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. Salomea Tarwacka, l. 84 z ul. Powsińskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…