• Do świąt Zmartwychwstania Pańskiego pozostały już tylko dwa tygodnie. Postarajmy się, by jak najlepiej wykorzystać ten czas. Pozwólmy, by przez posługę rekolekcjonisty, o. Juwenalisa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie, orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do naszych serc i napełniło nas nadzieją. Program rekolekcji znajdziemy na plakatach, na stronie internetowej parafii i profilu facebookowym. Dołóżmy starań, by Boże słowo mogło dotrzeć do każdego nas i do naszych bliskich.
  • Podobnie jak w poprzednich latach, ofiary składane na tacę w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone zostaną na potrzeby szkół bernardyńskich w Łodzi, których dyrektorem jest Ojciec Rekolekcjonista. Obok modlitwy jest to wyraz wdzięczności za posługę, którą o. Juwenalis podjął w naszej parafii. 
  • Tak, jak zapowiadaliśmy, dziś o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert „Tenebrae responsories” w wykonaniu zespołu wokalnego Imprevisti. „Ciemne jutrznie” de Victorii to arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej. Rzadko wykonywany w Polsce cykl składa się z 17 krótkich motetów czterogłosowych a cappella. Po każdym z nich gaszone są kolejne świece, symbol tego, że słuchacze, razem z Chrystusem, zapadają w mroki śmierci.
  • Ze względu na rekolekcje parafialne oraz planowany koncert, po dzisiejszej Mszy wieczornej nie będzie procesji ani spotkania asysty.
  • Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap Wielkiego Postu. O godz. 11.15 na placu przed starym kościołem poświęcimy gałązki palmowe, które będą przypominać palmy kładzione pod stopy Mesjasza wjeżdżającego do Jerozolimy. Następnie w uroczystej procesji przejdziemy do nowego kościoła, gdzie sprawowana będzie Msza z odczytaniem opisu Męki Pańskiej. Na tę procesję i Mszę w sposób szczególny zapraszamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne i rocznicowe, rodziców z małymi dziećmi, młodzież, asystę procesyjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz wszystkie grupy działające przy naszej parafii.
  • Jak co roku, członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Niedzielę Palmową będą przed kościołem rozprowadzać palmy.
  • W następną niedzielę, bezpośrednio po dziecięcej Mszy rozpoczynającej się o godz. 11.15, odbędzie spotkanie rodziców i dzieci z racji trwających przygotowań do I Komunii Świętej.
  • Także za tydzień, bezpośrednio po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus oraz wszystkich panów, którzy pragną pełnić wartę przy Grobie Pańskim. Zbiórka przy zakrystii nowego kościoła.
  • Przypominamy, że ofiary składane do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła, przeznaczone są na dekorację Bożego grobu. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Miłosierdziu Bożemu polećmy jeszcze członków naszej wspólnoty parafialnej, którzy zakończyli swoją ziemską drogę: Irenę Żebrowską – Rączkę, l. 95 z ul. Bernardyńskiej i Alinę Wójcik, l. 84 z ul. Korczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…