• Dziś, zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem odbywa się kwesta prowadzona przez naszych ministrantów. Zebrane w ten sposób pieniądze chcą oni przeznaczyć na wyjazd do Leżajska, gdzie wezmą udział w letnich dniach wspólnoty ministrantów bernardyńskich. Ta kwesta jest doskonałą okazją, aby każdy z nas mógł podziękować chłopcom za ich gorliwość i zaangażowanie w życie parafii. W intencji ofiarodawców sprawowana będzie Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej w Leżajsku.
  • Ponawiamy zaproszenie na nabożeństwa majowe. Są one sprawowane pół godziny przed Mszą wieczorną, a więc w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o 17.30.
  • Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, którego relikwie gościliśmy w październiku. Od jego imienia nasza zakonna prowincja nosi tradycyjną nazwę „bernardyni”. Tego dnia módlmy się o wierność franciszkańskim ideałom dla wszystkich bernardynów oraz o nowe powołania do tej wspólnoty zakonnej.
  • Przed nami szósty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze z okolicznościową homilią sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30. Po nich odmówione zostaną modlitwy nowenny.
  • W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. Rity z Cascii. Od kilku lat jest ona szczególnie czczona w naszej parafii. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. z okolicznościową homilia, po niej nabożeństwo ku czci świętej z poświęceniem róż.
  • W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy rozpoczynającej się o godz. 11.30, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.
  • Za tydzień po Mszy wieczornej odbędzie się koncert naszego chóru parafialnego. Usłyszymy opracowania znanych pieśni oraz inne utwory o tematyce maryjnej.
  • W ostatnim czasie odeszli do Pana śp.: Marian Szot, l. 67 z ul. Piekałkiewicza; Wiktor Jaworski, l. 85 z ul. Limanowskiego; Tomasz Przała, l. 43 z ul. Korczyńskiej; Stanisława Mączyńska, l. 93 z ul. Limanowskiego; Mieczysław Narloch, l. 84 z ul. Korczyńskiej, Maria Jundziłł, l. 91 z ul. Bernardyńskiej i Teresa Kobryner, l. 84 z ul. Bartoszka. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…