• Przeżywamy dzisiaj XIII Święto Dziękczynienia. Przebiega ono pod hasłem: „Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata”.
  • Przed nami dziewiąty wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy patrona naszego klasztoru i zabytkowego kościoła. Po Mszach o godz. 8.00 i 18.30 zostaną odmówione okolicznościowe modlitwy. Uroczystość Świętego przeżywać będziemy w sobotę. Msze sprawowane będą według porządku powszedniego. Główne uroczystości odbędą się podczas Mszy o godz. 18.30.
  • W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana uroczystością Bożego Ciała. Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Dodatkowych Mszy o godz. 16.00 i 19.00 tego dnia nie będzie. Ks. kard. Kazimierz Nycz zachęca do zorganizowania procesji w zredukowanej formie, na terenie kościelnym, z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów. Uroczystość w naszej parafii odbędzie się więc na dziedzińcu starego kościoła. Msza o godz. 18.00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym św. Bonifacego. Po niej, także po dziedzińcu, przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W razie niepogody celebracja odbędzie się w nowym kościele. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o Boże błogosławieństwo i pokój dla świata, Kościoła i naszej Ojczyzny.
  • Przez całą oktawę Bożego Ciała, do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie, po Mszy wieczornej odbywać się będzie nabożeństwo i procesja Eucharystyczna po krużganku nowego kościoła. W te dni nie będzie więc nabożeństwa czerwcowego przed Mszą.
  • W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Bogdan Płaska, l. 74 z ul. Korczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…