• Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze sprawowane będą jak w każdą niedzielę. W miejsce homilii odczytany zostanie list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ofiary złożone do puszek przed kościołem, jak co roku, zostaną przeznaczone na potrzeby tej katolickiej uczelni.
  • Choć najbliższe dni koncentrują nasze myśli wokół tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego, 22 kwietnia, a więc jutro, w czasie Mszy wieczornej, będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity. Po Mszy nabożeństwo ku czci świętej oraz poświęcenie róż.
  • We wtorek przypada drugi dzień nowenny przed uroczystością patrona naszego zabytkowego kościoła i klasztoru – św. Antoniego z Padwy. Msze z homilią sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30. Po nich odbędzie się nabożeństwo ku czci Świętego.
  • 22 kwietnia dzień swojego patrona obchodzi o. Egidiusz. Msza św. w intencji Solenizanta sprawowana będzie we wtorek o godz. 18.30.
  • Najbliższy piątek jest ostatnim piątkiem kwietnia. Podczas Mszy wieczornej będziemy się modlić za tych, którzy w kończącym się miesiącu odeszli do wieczności. Rodziny zmarłych, których pogrzeb odbył się w naszym kościele, otrzymają pamiątkowe krzyżyki.
  • Przez cały Wielki Post z wiarą uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, podczas którego rozważaliśmy tajemnice najświętszej męki i śmierci Zbawiciela. Kościół obok Drogi Krzyżowej praktykuje także Drogę Światła, w czasie której rozważa się radosne tajemnice Zmartwychwstania Pana i wydarzenia, które nastąpiły po nim. Takie nabożeństwo światła odprawimy w naszej parafii w najbliższą sobotę po Mszy wieczornej. Jeśli pogoda pozwoli, rozważając kolejne stacje przejdziemy z nowego do starego kościoła. Zapraszamy wszystkich serdecznie i prosimy, aby zabrać ze sobą świece i lampiony.
  • Za tydzień przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Oprócz Mszy o zwykłej porze, sprawowana będzie również Msza w godzinie Miłosierdzia, a więc o godz. 15.00.