• Dziś o godz. 11.15 sprzed starego kościoła wyruszy uroczysta procesja z palmami, poprzedzona odczytaniem fragmentu Ewangelii przypominającego wjazd Chrystusa do Jerozolimy. O 17.00 po raz ostatni w tym roku zaśpiewamy Gorzkie Żale. Natomiast bezpośrednio po Mszy wieczornej, przy zakrystii, odbędzie się spotkanie organizacyjne Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus i wszystkich panów, którzy pragną pełnić wartę przy Bożym grobie.
  • Ponieważ kaplica Matki Bożej Częstochowskiej wymaga przygotowania na potrzeby liturgii Triduum Paschalnego od jutra nie będzie całodziennej adoracji.
  • W najbliższych dniach swoje imieniny będzie obchodził o. Lambert. Msza w  jego intencji sprawowana będzie w poniedziałek o godz. 18.30.
  • W ramach duchowego przygotowania do triduum paschalnego, zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00.
  • Jak każdego roku, przez dziewięć kolejnych wtorków, począwszy od najbliższego, będziemy przygotowywać się do uroczystości patrona naszej zabytkowej świątyni, św. Antoniego z Padwy. Podczas Mszy o godz. 8.00 i 18.30 wygłoszona zostanie okolicznościowa homilia, a po Mszy będziemy odmawiać modlitwy nowenny.
  • Spotkanie dzieci, które w czasie procesji rezurekcyjnej pragną sypać kwiatki, nieść poduszki czy dzwonić dzwonkami odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 17.15 na placu przed nowym kościołem.
  • Wielki Tydzień przeżyjmy tak, jak powinni to uczynić ludzie wierzący: w duchu wiary. Ograniczmy wokół siebie hałas, odsuńmy na bok sprawy nieistotne. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota będą czasem zatopienia się w tajemnicę miłości Boga do człowieka, w tajemnicę odkupienia. Pomoże nam w tym liturgia sprawowana w kościele. Przebiegnie ona według następującego porządku: W Wielki Czwartek o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z ceremonią umycia nóg. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji – ciemnicy. Przez całą noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek kościół będzie otwarty, abyśmy mogli czuwać przy Chrystusie. Wielki Piątek to dzień Świętej Męki i Śmierci Naszego Pana. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 Drogę Krzyżową. O 19.00 rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża, jak co roku, przeznaczone zostaną na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Tego dnia obowiązuje post ścisły, a  więc jakościowy i ilościowy. Na rozpoczęcie adoracji przy Bożym grobie odmówimy modlitwy pierwszego dnia nowenny do Bożego Miłosierdzia. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny trwać będzie od godz. 8.00 do 17.00 przed nowym kościołem. Młodzież Franciszkańska rozprowadzać będzie owies na stół wielkanocny, prosząc o wsparcie na swój wyjazd formacyjny. O 19.00, poświęceniem ognia, rozpoczniemy liturgię. Pamiętajmy, aby przynieść ze sobą świece. W niedzielę Zmartwychwstania Msza rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 6.00. Mszy o 7.00 nie będzie.
  • Przypominamy, że ofiary składane do skarbonki przy krzyżu adoracyjnym na środku kościoła, przeznaczone są na dekorację Bożego grobu. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Tych, którzy pragną przystąpić do sakramentu pokuty informujemy, że spowiadać będziemy według następującego porządku: w poniedziałek, wtorek i środę rano – podczas Mszy, wieczorem od godz. 18.00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po liturgii, w Wielką Sobotę cały dzień podczas święcenia pokarmów.
  • Msza w intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin połączona z tajemnic wymianą sprawowana będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.00.
  • W dniach 14-16 czerwca planowany jest w naszej parafii wyjazd na Podlasie. W programie znajdują się m.in. sanktuarium w Sokółce, Białystok, Tykocin i Bohoniki. Informacje i zapisy w zakrystii.