1. W naszej wspólnocie witamy serdecznie naszego zakonnego współbrata, Narcyza Klimasa, profesora na Fakultecie Nauk Biblijnych i Archeologicznych w Jerozolimie. Po Mszy nasz gość będzie rozprowadzał swoją książkę: „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie. Badania historiograficzne, archeologiczno-architektoniczne i udokumentowane w zabytkach (I-X w.)”

 

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się procesja eucharystyczna, na którą zapraszamy Asystę Procesyjną i wszystkich czcicieli Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dzieci, które pragną czynnie uczestniczyć w procesji, zbierają się o godz. 18.00 przy zakrystii.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać następujące wspomnienia: we wtorek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy (zgodnie z tradycją tego dnia dokonamy błogosławieństwa chleba, wody i soli ku czci św. Agaty); w środę – pierwszych męczenników Japonii, św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy; w czwartek – św. Kolety, dziewicy.

 

  1. Jutro o godz. 18.30 sprawowana będzie Msza w intencji członków Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych i ich rodzin. Spotkanie formacyjne odbędzie się tydzień później, a więc 11 lutego.

 

  1. W środę, po przerwie, wracamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w nowym kościele.

 

  1. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Na jutro planujemy wizyty uzupełniające. Dziękujemy, że tak wielu z Was przyjęło nas w swoim domu. Te spotkania pozwoliły nam się lepiej poznać. Dziękujemy za gościnność, życzliwość i szczerość w rozmowach. Dzieliliście się z nami sprawami, które składają się na Wasze codzienne życie. Powierzone nam intencje obiecujemy przedstawiać Panu Bogu w modlitwie. Ofiary, które składaliście przy okazji „kolędy”, przeznaczymy na drugi etap renowacji głównego ołtarza w kościele św. Antoniego i na wymianę okien w naszej nowej świątyni.

 

  1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp.: Wiesława Fabisiak, l. 82 z ul. Korczyńskiej; Janina Ćwiek, l. 85 z ul. Urle i Stefania Retelewska, l. 85 z ul. Bernardyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…