• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym sprawowane będą dziś o godz. 17.00.
  • Akacja Katolicka zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zajęcia plastyczne zatytułowane „Pisanka z palemką”. Odbędą się one dzisiaj o godz. 12.30 w „Kąciku Dobrej Książki”.
  • Jutro o godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. w intencji członków Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych i ich rodzin.
  • Członkowie parafialnej grupy charytatywnej Auxilium, zbierają przed kościołem datki przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. W imieniu kwestujących i tych, którzy skorzystają z pomocy, składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  • W najbliższy czwartek po Mszy wieczornej, grupa adoracyjno-modlitewna zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  • W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek rano, podczas Mszy świętych, po południu od godz. 17.30. Do południa, z posługą sakramentalną odwiedzimy parafian obłożnie chorych.
  • Droga Krzyżowa w piątek odprawiana jest o godz. 7.00 i 19.00 oraz o godz. 18.00 (ze szczególnym udziałem dzieci). Najmłodsi, którzy pragną zaangażować się podczas nabożeństwa proszeni są, by zgłaszać się przy zakrystii 10 minut przed jego rozpoczęciem.
  • W następną niedzielę, bezpośrednio po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 11.30, odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.
  • Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je o. Juwenalis Andrzejczak, dyrektor szkół bernardyńskich w Łodzi. Porządek rekolekcji zostanie podany na plakatach, stronie internetowej parafii i profilu facebookowym.
  • Również za tydzień po Mszy wieczornej, w naszym kościele odbędzie się koncert „Tenebrae responsories” Tomasa Luisa de Victorii w wykonaniu zespołu wokalnego Imprevisti. Ciemne jutrznie de Victorii, to arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej. Cykl składa się z 17 krótkich motetów czterogłosowych a cappella. Ich teksty bazują m.in. na psalmach, Lamentacjach Jeremiasza, Listach św. Pawła i dotyczą bezpośrednio scen męki i śmierci Jezusa.