• Rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny. Korzystając z danego nam czasu, sięgnijmy po Pismo Święte w swoim domu. Jeśli trzeba, odnajdźmy je i oczyśćmy z kurzu. Pamiętając, że jest ono słowem Boga skierowanym do nas, odczytajmy choćby kilka wersów i pozwólmy, by rzuciło ono Boże światło na nasze życie i dało odpowiedź na nurtujące nas pytania.
  • Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się procesja, na którą zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich czcicieli Jezusa Eucharystycznego. Dzieci, które pragną czynnie uczestniczyć w procesji, zbierają się o godz. 18.00 przy zakrystii.
  • Msza św. w  intencji Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych i ich Rodzin sprawowana będzie jutro o godz. 18.30. Po Mszy spotkanie.
  • Również jutro o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza próba dla dzieci w ramach trwających przygotowań do I Komunii Świętej. Natomiast w czwartek, również o godz. 19.00, odbędzie się pierwsza próba dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii.
  • Przed nami 4 wtorek nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msze z okolicznościową homilią i nabożeństwem ku czci Świętego sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci patrona naszej parafii, św. Bonifacego z Tarsu, męczennika. Obchody rozpoczniemy już w sobotę koncertem „Drogi do Niepodległej”, podczas którego wybitni artyści opowiedzą o najróżniejszych momentach w polskiej historii za pomocą muzyki i tekstów poetyckich. Podczas koncertu narrację poprowadzi jedna z najpopularniejszych polskich aktorek teatralnych i telewizyjnych – Teresa Lipowska, a usłyszymy w Jej wykonaniu m.in. wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Cypriana Kamila Norwida. Koncert rozpocznie się po Mszy wieczornej, a więc ok. godz. 19.00. Suma odpustowa w niedzielę sprawowana będzie o godz. 13.00. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Kryspin Dubiel, I Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. Po Mszy, w uroczystej procesji, niosąc relikwie św. Bonifacego, przejdziemy do starego kościoła, gdzie odmówimy modlitwy przy grobie naszego Patrona. Prosimy o obecność wszystkich członków działających przy parafii grup duszpasterskich, zapraszamy parafian i sympatyków. Święto parafii jest świętem każdego z nas, dlatego nasza obecność na tej Mszy będzie znakiem, na ile czujemy się związani z tym miejscem i tą wspólnotą.
  • Są jeszcze wolne miejsca na trzydniowy wyjazd na Podlasie pod hasłem „Na styku kultur”. Odbędzie się on w dniach 14-16 czerwca. W programie wyjazdu, obok katolickich sanktuariów, jak Sokółka, Studzienniczna czy klasztor kamedułów w Wigrach, ujęto m.in. Białystok, tatarską Jurtę w Kruszynianach, prawosławny monastyr w Supraślu czy Tykocin, w którym mocno zaznaczyła się kultura żydowska. Informacje i zapisy w zakrystii.
  • Dziś w naszej wspólnocie gościmy przedstawicieli Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, którzy kwestują na potrzeby hospicjum. Istnieje ono od 32 lat. Było pierwszym na Mazowszu i jednym z pierwszych w Polsce hospicjów dla bezdomnych.