1. Przeżywany dziś niedzielę Ad gentes. Jest ona dniem solidarności z misjonarzami. Wspieramy tych, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej. Modlimy się także za siebie samych, abyśmy umocnieni darami Ducha Świętego, otrzymanymi w sakramencie chrztu i bierzmowania, wiernie wypełniali nasze powołanie uczniów -misjonarzy.

 

  1. Przypominamy o sprawowanych w naszym kościele nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym sprawowane są w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych po pierwszej Mszy św., a więc ok. godz. 7.00 i po Mszy wieczornej, a więc ok. godz. 19.00. Tę wieczorną Drogę Krzyżową prowadzą grupy duszpasterskie działające w naszej parafii. Rodzinna Droga krzyżowa, ze szczególnym udziałem dzieci, odprawiana jest ki o godz. 18.00. Po niej najmłodsi otrzymują okazjonalne naklejki. Dzieci, które pragną zaangażować się podczas nabożeństwa proszone są, by zgłaszać się przy zakrystii 10 minut przed jego rozpoczęciem.

 

  1. Nasz gość, o. Miłosz z klasztoru w Łodzi, przed kościołem zbiera ofiary przeznaczone na wymianę dachu bernardyńskiego kościoła w Łodzi. Za zrozumienie i okazaną pomoc, składamy serdeczne podziękowania.

 

  1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Jest on szczególnym patronem i skutecznym orędownikiem w niebie. Św. Bernard mówił o nim: „Od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym broni on tych wszystkich, którzy z pokorą zwracają się do niego”.

 

  1. 19 marca to także dzień imienin Ojca Świętego Seniora, Benedykta XVI. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach prosząc by, jak najdłużej mógł służyć Kościołowi swoją modlitwą świadectwem życia.

 

  1. W piątek wieczorem odbędzie się marcowe spotkanie ze św. Ritą. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. z homilią, a po niej nabożeństwo ku czci Świętej połączone z poświęceniem róż. Zachęcamy do spisywania na kartkach podziękowań i próśb. Zostaną one odczytane w czasie nabożeństwa oraz polecone Bogu w czasie Mszy św.

 

  1. W związku z nabożeństwem do św. Rity, piątkowa wieczorna Droga Krzyżowa rozpocznie się nie o godz. 19.00, ale o 19.30.

 

  1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Celina Kołodziejska, l. 88 z ul. Limanowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…