• Dziś o godz. 15.00, a więc w Godzinie Miłosierdzia, sprawowana będzie Msza św. Po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i akt zawierzenia Miłosiernemu Bogu całego świata. Przypominamy, że na terenie Polski, za odmówienie Koronki wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji czy też przechowywanego w tabernakulum, można uzyskać odpust zupełny. Chorzy mogą uzyskać ten odpust także poza kościołem.
 • Rozpoczęliśmy Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że Jezus nie tylko przypomina nam o swoim miłosierdziu, ale również wzywa nas do pełnienia uczynków miłosierdzia wobec drugiego człowieka: wybaczenia tym, którzy nas skrzywdzili i pomagania tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Bez pełnienia uczynków miłosierdzia, mówienie o miłosierdziu pozostaje frazesem.
 • Od jutra wracamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy MB Częstochowskiej.
 • Także jutro przypada przeniesiona z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 • We wtorek trzeci dzień nowenny przed uroczystością patrona naszego zabytkowego kościoła i klasztoru, św. Antoniego z Padwy. Msze z homilią i nabożeństwem ku czci Świętego sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.30.
 • W środę rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych w naszej świątyni pół godziny przed Mszą wieczorną, a więc w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30. Do udziału w tych spotkaniach z Maryją zapraszamy całe rodziny. Dzieci każdego dnia będą otrzymywać pamiątkowy obrazek z zadaniem do wypełnienia.
 • Przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach, od maja w starym kościele sprawowana będzie nie tylko niedzielna Msza o godz. 7.00, ale również Msza w dni powszednie o godz. 6.30.
 • W czwartek po Mszy wieczornej, Grupa Adoracyjna zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 • W piątek przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze sprawowane będą jak w dzień powszedni. Dodatkowe Msze odbędą się o godz. 10.00 i 20.00. Po Mszy o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny. 3 maja to także pierwszy piątek miesiąca. Do południa z posługą sakramentalną odwiedzimy parafian obłożnie chorych.
 • Dobiega końca zapowiedziana wymiana okien w nowym kościele. Te, które służyły nam do tej pory, wykonane systemem gospodarczym w czasie budowy kościoła, straciły swoje walory praktyczne i estetyczne; uniemożliwiały wietrzenie kościoła latem i utrzymanie ciepła zimą. Wymienimy ponad pięćdziesiąt okien, w tym 17 dużych, w krużganku kościoła. Dziękujemy tym, którym te sprawy nie są obojętne, za zainteresowanie i chęć pomocy. Prace w całości pokryte zostaną z funduszy klasztoru.
 • Przypominamy, że z naszego kościoła organizowany jest trzydniowy wyjazd na Podlasie pod hasłem „Na styku kultur”. Odbędzie się on w dniach 14-16 czerwca. W programie wyjazdu, obok katolickich sanktuariów, jak Sokółka, klasztor kamedułów w Wigrach i Studzienniczna, ujęto m.in. Białystok, tatarską Jurtę w Kruszynianach, prawosławny monastyr w Supraślu czy Tykocin z licznymi pamiątkami po społeczności żydowskiej. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
 • W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Jerzy Siekierzyński, l. 82 z ul. Powsińskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…