1. Serdecznie zapraszamy na sprawowane w naszym kościele nabożeństwa wielkopostne. Stanowią one wypróbowaną przez wieki pomoc w medytacji tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Pana. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i oddaniem czci relikwiom krzyża świętego sprawowane będą po raz pierwszy dziś o godz. 17.00. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki: dla dorosłych po pierwszej Mszy św., a więc ok. godz. 7.00 i po Mszy wieczornej, a więc ok. godz. 19.00. Tę wieczorną Drogę Krzyżową prowadzić będą przedstawiciele grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Rodzinna Droga krzyżowa, ze szczególnym udziałem dzieci, odprawiana będzie w piątki o godz. 18.00. Po niej najmłodsi otrzymywać będą okazjonalne naklejki. Dzieci, które pragną zaangażować się podczas nabożeństwa proszone są, by gromadzić się przy zakrystii 10 minut przed rozpoczęciem.

 

  1. Modlitwa i post budują człowieka i przygotowują go na spotkanie z Bogiem. Ich owocem jest jałmużna. To namacalny znak dobra, które dzięki dwóm pierwszym dziełom nagromadziło się w człowieku. Jest papierkiem lakmusowym, który sprawdza, czy na pewno dobrze się modlimy i pościmy. Okazję do ofiarowania wielkopostnej jałmużny daje nam grupa charytatywna, która podczas każdej Drogi Krzyżowej, przy piątej stacji, kwestuje na paczki dla najuboższych. W imieniu potrzebujących serdecznie dziękujemy kwestującym i ofiarodawcom.

 

  1. W środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Z tej racji, tego dnia o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

 

  1. Nasi współbracia z klasztoru w Łodzi muszą podjąć dzieło wymiany dachu na tamtejszym kościele. Świątynia została wzniesiona przed drugą wojną światową dzięki staraniom bł. o. Anastazego Pankiewicza. Niestety tamtejsza wspólnota nie jest w stanie samodzielnie sfinansować prac. Z tej racji w przyszłą niedzielę jeden z ojców z klasztoru w Łodzi będzie głosił homilie, a po Mszach poprosi nas o dobrowolne ofiary.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” i jej Sympatyków. Po niej odbędzie się spotkanie formacyjne. Także za tydzień odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca: o godz. 15.45 zmiana tajemnic różańcowych, a o 16.00 Msza św.

 

  1. Pierwsze spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy rozpoczynającej się o godz. 11.30.

 

  1. W ostatnim czasie odeszli do Pana śp.: Sławomir Orzechowski, l. 65 z ul. Korczyńskiej; Ewa Saulewicz, l. 50 z ul. Bernardyńskiej; Janina Ziarkowska, l. 88 z ul. Powsińskiej; Robert Rudnicki, l. 67 z ul. Bernardyńskiej; Lech Karasiewicz, l. 56 z ul. Jaszowieckiej i Leon Mielczarek, l. 83 z ul. Powsińskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…