• Z racji dzisiejszej uroczystości, wieczorem zapraszamy na Apel maryjny. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.45.
  • Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc wielu obchodów maryjnych i ważnych dla naszego narodu rocznic; czas, w którym wielu podejmuje dobrowolną abstynencję od alkoholu. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, prośmy dla niej o Boże błogosławieństwo, o pokój między nami i wzajemny szacunek. 
  • Najbliższy tydzień przynosi nam następujące obchody liturgiczne: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę – święto św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu kaznodziejskiego.
  • Jutro, jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, podczas Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji członków Liturgicznej Służby Ołtarza Dorosłych i ich rodzin.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, a więc dzień modlitwy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele i pierwszy piątek – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. W pierwszy piątek będziemy spowiadać w czasie Mszy świętych. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu chorych parafian z posługą sakramentalną odwiedzamy tylko po wcześniejszym zgłoszeniu.
  • W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnali śp.: Alicja Zasępa, l. 80 i Józef Rzeźnikiewicz, l. 94 z ul. Urle. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…