• Członkowie zespołu charytatywnego kwestują dziś przed kościołem na pomoc dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i każdą, nawet najdrobniejszą ofiarę.
  • W najbliższym tygodniu będą nam patronować następujący święci: w środę – św. Marta; w piątek – św. Ignacy z Loyoli; w sobotę – św. Alfons Maria Liguori, biskup i Doktor Kościoła.
  • Jak co roku w okresie wakacyjnym, w naszych klasztorach dokonano zmian personalnych. Decyzją zarządu prowincji, pracujący w naszej parafii o. dr Kolumban Syty, asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i opiekun Grupy Biblijnej został przeniesiony do klasztoru w Leżajsku. Wszystkich, którzy chcą wspólnie podziękować o. Kolumbanowi za pracę wykonywaną w naszej parafii i pomodlić się o Boże błogosławieństwo dla niego w nowym miejscu posługi zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.30. Nastąpiła również zmiana na stanowisku kancelistki. Pełniąca tę funkcję od trzech lat s. Nazaria została przeniesiona do Łodzi. Jej obowiązki przejmie s. Lucjana, także ze zgromadzenia sióstr pasjonistek. Dziękując o. Kulmbanowi i s. Nazarii, otoczmy ich serdeczną modlitwą.
  • W tym tygodniu przypada ostatni piątek lipca. Podczas Mszy o godz. 18.30 będziemy się modlić za zmarłych, których pożegnaliśmy w kończącym się miesiącu. Rodziny zmarłych, których pogrzeb odbył się w naszej parafii otrzymają pamiątkowe krzyżyki.
  • Przed nami pierwsza sobota miesiąca, dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, udziału w Eucharystii i modlitwy różańcowej.
  • Również w sobotę przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00, w hołdzie poległym i żyjącym powstańcom, uruchomione zostaną dzwony. Będziemy modlić się o radość nieba dla tych, którzy w czasie Powstania oddali swoje życie. Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Pan Rafał Miastowski prosi o przekazanie informacji, że ze względu na reżim sanitarny nie są planowane oficjalne obchody, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Program wydarzeń zamieszczony jest w gablocie przed nowym kościołem.
  • W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnali śp.: Jerzy Możdżonek, l. 72 z ul. Pyjasa i Sławomir Buczyński, l. 75 z ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…