• W najbliższym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i Doktora Kościoła; w środę – święto św. Marii Magdaleny; w czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy; w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła.
  • Środa, to także dzień modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. z okolicznościową homilią. Po niej odbędzie się nabożeństwo ku czci Świętej połączone z poświęceniem róż.
  • Sobota 25 lipca, to dzień, w którym wspominamy św. Krzysztofa i modlimy się w intencji kierowców. Po Mszy o godz. 8.00 i 18.30 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Pamiętajmy, że nie jest to obrzęd magiczny, który ma nas ochronić przed nieszczęściami, ale modlitwa, zawierzenie Bogu. Dlatego zachęcamy, by przed poświęceniem pojazdu wziąć udział we Mszy św., przyjąć Komunię i Boże błogosławieństwo.
  • Zachęcamy do prywatnego nawiedzania  Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Jak wiemy, adoracja w dni powszednie rozpoczyna się po Mszy o godz. 8.00 i trwa do Mszy wieczornej, w niedziele zaś rozpoczyna się o godz. 14.00. Korzystajmy z tego wielkiego daru, jakim jest obecność Boga ukrytego pod postacią chleba. Niech spotkania z Nim będą dla nas źródłem duchowej siły, otuchy i nadziei.
  • Wszystkim korzystającym z wakacyjnego odpoczynku życzymy Bożego błogosławieństwa i skutecznej regeneracji sił fizycznych i duchowych. Niech czas urlopu stanie się dla nas okazją do odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.
  • W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnali śp.: Jan Rusak, l. 88 z ul. Korczyńskiej i Władysław Kamiński, l. 83 z ul. Urle. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…