• Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Z tej racji, do piątku włącznie, nie będzie nabożeństwa czerwcowego przed Mszą. Po Mszy wieczornej odmawiana jest litania do Serca Pana Jezusa, a po niej odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem po krużganku nowego kościoła. Od soboty nabożeństwo czerwcowe sprawowane będzie tradycyjnie, a więc pół godziny przed Mszą wieczorną.
  • W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje powściągliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień, o godz. 8.30, sprawowana będzie Msza Święta w intencji Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” i jej Sympatyków. Natomiast po południu spotkają się członkowie Żywego Różańca. Msza w ich intencji sprawowana będzie o godz. 16.00.
  • Przez dwie najbliższe niedziele – 21 i 28 czerwca podczas Mszy o godz. 13.00 odbywać się będą uroczystości I Komunii św. Tych, którzy zwykle uczestniczą w tych Mszach prosimy o wybranie innej godziny. Dzieci polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  • W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnała śp. Małgorzata Śliżewska, l. 67 z ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…