MSZA ŚWIĘTA DZIECIĘCA

Msze Święte ze szczególnym udziałem dzieci odbywają się w niedziele o godz. 11.30.

Przypominamy i prosimy, aby dzieci przychodziły przynajmniej 10 minut przed Mszą Świętą dziecięcą na naukę piosenek oraz wspólną modlitwę.

UWAGA!

Na ten rok katechetyczny 2022/2023 przygotowaliśmy obrazki ilustrujące niedzielną Ewangelię pt. „Przychodzi zawsze”. W książeczce, obok miejsca na wklejenie obrazka, znajduje się krótki fragment Ewangelii. W tym roku szkolnym – podobnie jak w ubiegłym roku – przewodnikiem po Ewangelii będzie ks. Jana Twardowskiego (1915–2006), który swoimi mądrymi refleksjami dotykał spraw ważnych i najważniejszych.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Zapraszamy wszystkie dzieci w PAŹDZIERNIKU na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które odprawiane będą w naszej nowej świątyni w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

Gorąco Was zachęcamy do tej pięknej modlitwy, abyście czynnie uczestniczyły w tych nabożeństwach, odmawiając przez mikrofon „Zdrowaś Maryjo” przed ołtarzem.
Gromadzimy się w kościele w ławkach po lewej stronie ołtarza i do modlitwy podchodzimy do mikrofonu ustawicie się w kolejce i będziecie ją odmawiać na stojąco do mikrofonu.

Zachęcajcie się wzajemnie, abyśmy jak najliczniej oddawali cześć Maryi we wspólnocie Kościoła

UWAGA!

Prosimy, aby dzieci przyniosły w poniedziałek – 31 października – tj. na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe, planszę z naklejkami.

Dzieci, które nie oddadzą plansz w tym dniu, proszone są o przekazanie ich o. Leoncjuszowi, bratu w zakrystii lub w kancelarii.

Plansze można dostarczać do 13 listopada czyli do niedzieli włącznie.

Plansze podpisujemy imieniem i nazwiskiem, stopniem klasy oraz nazwą szkoły (np.

Jan Kowalski, kl. 5d, SP 207

Ewa Kowalska, Pdszk. 105, lat 5

Hanna Kowalska, lat 4   ).

Plansze te zostaną rozdane w niedzielę 20 listopada po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.30.

I PIĄTKI MIESIĄCA

Na ten rok katechetyczny 2022/2023 przygotowaliśmy obrazki pierwszopiątkowe „Rozmowa z Niewidzialnym”.

Refleksje dotyczące modlitwy zostały na ten rok szkolny specjalnie wybrane z twórczości ks. Jana Twardowskiego. Być może staną się one podpowiedzią, jak lepiej się modlić.

Pierwszy obrazek wraz z książeczką dzieci otrzymają 2 września 2022 r. po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. UWAGA! Książeczki te nie zastępują tradycyjnych książeczek lub wkładek I piątkowych, które położone są na ławce z tyłu kościoła, a w których spowiednik się podpisuje.

Po ukończeniu nowenny należy oddać spowiednikowi książeczkę lub wkładkę, aby na zakończenie Mszy Świętych dziecięcych otrzymać dyplom ukończenia Pierwszych Piątków Miesiąca.

ZBIÓRKA ALB!

Poproszono nas, abyśmy zorganizowali zbiórkę alb komunijnych dla dzieci z Afryki. Jeżeli zatem ktoś z Państwa zechciałby się włączyć w tę akcję, to prosimy o przynoszenie alb do zakrystii lub kancelarii. Za ten dar serca w imieniu obdarowanych składamy staropolskie „Bóg zapłać”.