MSZA ŚWIĘTA DZIECIĘCA

Msze Święte ze szczególnym udziałem dzieci odbywają się w niedziele o godz. 11.30.

Przypominamy i prosimy, aby dzieci przychodziły przynajmniej 10 minut przed Mszą Świętą dziecięcą na naukę piosenek oraz wspólną modlitwę.

UWAGA!

W WIELKI CZWARTEK – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. W WIELKI PIĄTEK – o godz. 17.15 próba dla dzieci przed procesją rezurekcyjną; o godz. 18.00 rodzinna Droga Krzyżowa, a o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. W WIELKĄ SOBOTĘ – od 8.00 do 17.00 błogosławimy pokarmy, a o godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą przynosimy świece.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA – o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna.

W okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy Świętej dla dzieci oraz przygotowania przed nią. Natomiast obrazki niedzielne będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

Po przerwie świątecznej Eucharystia dla dzieci zostanie wznowiona w niedzielę, 28 kwietnia 2019 r.

Życzymy spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Na ten rok katechetyczny 2018/2019 przygotowaliśmy obrazki na Mszę Świętą niedzielną, zatytułowane “Słowo z mocą”. W książeczce znajduje się fragment Ewangelii i krótki komentarz nawiązujący do życia. To wszystko ma pomóc nam i naszym Pociechom zapamiętać Słowo Boże.

Naklejki dzieci otrzymują w każdą niedzielę po Mszy Świętej dziecięcej. Po innych Mszach Świętych należy zgłosić się po nią do zakrystii. UWAGA! Jeżeli dziecko było w innym kościele na Mszy Świętej w niedziele, to może poprosić tamtejszego księdza o wpis do książeczki w miejscu obrazka, a wówczas otrzyma zaległy obrazek w zakrystii po zgłoszeniu.

Są jeszcze dostępne niedzielne książeczki, które są do odebrania w zakrystii.

WIELKI POST DLA DZIECI

W Wielki Piątek (19 kwietnia) rodzinna Droga Krzyżowa będzie o godz. 18.00, na którą prosimy o przyniesienie podpisanych plansz wielkopostnych i o oddanie ich w zakrystii przed tym nabożeństwem.

Plansze podpisujemy imieniem i nazwiskiem, stopniem klasy oraz nazwą szkoły (np.

Jan Kowalski, kl. 5d, SP 207

Ewa Kowalska, Pdszk. 105, lat 5

Hanna Kowalska, lat 4   ).

Plansze można dostarczać do 12 maja 2019 r. czyli do niedzieli włącznie.

Plansze z uczestnictwa w Drodze Krzyżowej zostaną rozdane w niedzielę 26 maja 2019 r. po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.30.

UWAGA !!!

Gdyby jakieś dzieci chciały czynniej uczestniczyć w Drodze Krzyżowej (np. nieść poduszki, chustę św. Weroniki czy szarfy) to prosimy, aby przyszły 10 min. przed rozpoczęciem nabożeństwa do zakrystii.

I PIĄTKI MIESIĄCA

Na ten rok katechetyczny 2018/2019 przygotowaliśmy obrazki na spowiedź miesięczną i Msze Święte pierwszopiątkowe.

Obrazki na spowiedź comiesięczną ilustrują te fragmenty Ewangelii, w których Pan Jezus leczy chorych na ciele i duszy.

Natomiast obrazki na Msze w pierwsze piątki miesiąca przedstawiają Serce Pana Jezusa. W książeczce dziecko znajdzie krótką modlitwę – prośbę o serce według Serca Jezusowego.

Pierwszy obrazek dzieci otrzymają przy konfesjonale już 7 września 2018 r., a drugi wraz z książeczką po Mszy Świętej w tym dniu przy wyjściu z kościoła. UWAGA! Książeczki te nie zastępują tradycyjnych książeczek lub wkładek I piątkowych, które położone są na ławce z tyłu kościoła, a w których spowiednik się podpisuje.

Po ukończeniu nowenny należy oddać spowiednikowi książeczkę lub wkładkę, aby na zakończenie Mszy Świętych dziecięcych otrzymać dyplom ukończenia Pierwszych Piątków Miesiąca.

ZBIÓRKA ALB!

Poproszono nas, abyśmy zorganizowali zbiórkę alb komunijnych dla dzieci z Afryki. Jeżeli zatem ktoś z Państwa zechciałby się włączyć w tę akcję, to prosimy o przynoszenie alb do zakrystii lub kancelarii. Za ten dar serca w imieniu obdarowanych składamy staropolskie „Bóg zapłać”.