MSZA ŚWIĘTA DZIECIĘCA

Msze Święte ze szczególnym udziałem dzieci odbywają się w niedziele o godz. 11.30.

Przypominamy i prosimy, aby dzieci przychodziły przynajmniej 10 minut przed Mszą Świętą dziecięcą na naukę piosenek oraz wspólną modlitwę.

UWAGA!

1 maja 2022 r. nie będzie Mszy Świętej dla dzieci oraz przygotowania przed nią. Natomiast obrazki niedzielne będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

Na ten rok katechetyczny 2021/2022 przygotowaliśmy obrazki ilustrujące niedzielną Ewangelię pt. „Potrzebny jak chleb”. W książeczce, obok miejsca na wklejenie obrazka, znajduje się krótki fragment Ewangelii. W tym roku szkolnym – podobnie jak w ubiegłym roku – przewodnikiem po Ewangelii będzie ks. Jana Twardowskiego (1915–2006), który swoimi mądrymi refleksjami dotykał spraw ważnych i najważniejszych.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE DLA DZIECI

Cały miesiąc MAJ to święto Matki Bożej.

Najpiękniejszym darem dla Niej będzie udział w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH, odprawianych codziennie w naszej nowej świątyni:

– w tygodniu, w dni powszednie o godz. 18.00;

w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.

Tegoroczne Nabożeństwa Majowe odbywać się będą pod hasłem: “Orszak Królowej Pokoju”.

Wszystkie dzieci, które w tych nabożeństwach będą uczestniczyć, otrzymają codziennie obrazek przedstawiający anioła oraz zadanie dołączone do obrazka, które ma sprawić, że każde dziecko będzie miało szansę przyczynić się drobnymi gestami do budowania pokoju: pośród nas, w domu, w szkole, w parafii i w świecie. Jest to zatem doskonała okazja do modlitwy o pokój w Ukrainie.

Np. chcesz być jak Anioł Pociesznik, czyli ten, „który ociera łzy w chwilach bezsilności” – jak napisano na odwrocie obrazka? Rozejrzyj się wśród kolegów i koleżanek – może ktoś płacze albo jest smutny i należy go pocieszyć.

Obrazki wkleją dzieci na planszę, którą dostaną 1 maja lub po okazaniu 3 obrazków.

Zachęcajmy się nawzajem, abyśmy w jak najliczniejszej wspólnocie Kościoła uczcili Maryję

WIELKI POST DLA DZIECI

Plansze można dostarczać do 1 maja 2022 r. czyli do niedzieli włącznie.

Plansze podpisujemy imieniem i nazwiskiem, stopniem klasy oraz nazwą szkoły (np.

Jan Kowalski, kl. 5d, SP 207

Ewa Kowalska, Pdszk. 105, lat 5

Hanna Kowalska, lat 4   ).

Plansze z uczestnictwa w Drodze Krzyżowej zostaną rozdane w niedzielę 8 maja 2022 r. po Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.30.

I PIĄTKI MIESIĄCA

Na ten rok katechetyczny 2021/2022 przygotowaliśmy obrazki pierwszopiątkowe „Najważniejsze i najpotrzebniejsze”.

Refleksje dotyczące Bożych przykazań oraz Mszy Świętej zostały na ten rok szkolny specjalnie wybrane z twórczości ks. Jana Twardowskiego.

Pierwszy obrazek wraz z książeczką dzieci otrzymają 3 września 2021r. po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. UWAGA! Książeczki te nie zastępują tradycyjnych książeczek lub wkładek I piątkowych, które położone są na ławce z tyłu kościoła, a w których spowiednik się podpisuje.

Po ukończeniu nowenny należy oddać spowiednikowi książeczkę lub wkładkę, aby na zakończenie Mszy Świętych dziecięcych otrzymać dyplom ukończenia Pierwszych Piątków Miesiąca.

ZBIÓRKA ALB!

Poproszono nas, abyśmy zorganizowali zbiórkę alb komunijnych dla dzieci z Afryki. Jeżeli zatem ktoś z Państwa zechciałby się włączyć w tę akcję, to prosimy o przynoszenie alb do zakrystii lub kancelarii. Za ten dar serca w imieniu obdarowanych składamy staropolskie „Bóg zapłać”.