MSZA ŚWIĘTA DZIECIĘCA

Msze Święte ze szczególnym udziałem dzieci odbywają się w niedziele o godz. 11.30.

Przypominamy i prosimy, aby dzieci przychodziły przynajmniej 10 minut przed Mszą Świętą dziecięcą na naukę piosenek oraz wspólną modlitwę.

UWAGA!

W czasie kwarantanny narodowej (tj. 15, 22 i 29 marca 2020 r.) nie będzie Mszy Świętej dla dzieci oraz przygotowania przed nią.

Przypominamy o zachowaniu zasad sanitarnych tym wszystkim, którzy w tym czasie zgromadzą się na Eucharystii niedzielnej.

Na ten rok katechetyczny 2019/2020 przygotowaliśmy obrazki ilustrujące niedzielną Ewangelię pt. “Uwierz Jezusowi”. W książeczce, obok miejsca na wklejenie obrazka, znajduje się krótki fragment Ewangelii. Natomiast komentarz wyjaśniający Słowo Boże i nawiązujący do życia tym razem dzieci znajdą w bieżącym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” lub na stronie: www.malygosc.pl. To wszystko ma pomóc nam i naszym Pociechom zapamiętać Słowo Boże.

Naklejki dzieci otrzymują w każdą niedzielę po Mszy Świętej dziecięcej. Po innych Mszach Świętych należy zgłosić się po nią do zakrystii. UWAGA! Jeżeli dziecko było w innym kościele na Mszy Świętej w niedziele, to może poprosić tamtejszego księdza o wpis do książeczki w miejscu obrazka, a wówczas otrzyma zaległy obrazek w zakrystii po zgłoszeniu.

WIELKI POST DLA DZIECI

Do końca WIELKIEGO POSTU nie będzie Dróg Krzyżowych ze szczególnym udziałem dzieci w piątki o godz. 18.00. Jest to podyktowane trwającą kwarantanną narodową wraz z nowymi obostrzeniami na czas pandemii.

Zachęcamy rodziców, aby w swoich rodzinach wraz z dziećmi odprawiali w piątek Drogę Krzyżową. Mamy możliwość, aby poprzez masmedia łączyć się duchowo z całym modlącym się Kościołem.

I PIĄTKI MIESIĄCA

Na ten rok katechetyczny 2019/2020 przygotowaliśmy obrazki na spowiedź miesięczną i Msze Święte pierwszopiątkowe.

OBRAZKI NA SPOWIEDŹ COMIESIĘCZNĄ opisują, o czym Bóg mówi w kolejnych swoich przykazaniach, przed czym przestrzega i do czego zachęca. Przez cały rok szkolny dzieci skompletują Dziesięć Przykazań. Każde z nich zawiera opis, który potem może być pomocny przy codziennym rachunku sumienia.

Natomiast OBRAZKI NA MSZE ŚWIĘTE Z OKAZJI PIERWSZEGO PIĄTKU MIESIĄCA zawierają krótkie modlitwy, prośby do Serca Pana Jezusa, by swoją miłością wypełnił życie nasze oraz tych, których codziennie spotykamy.

Pierwszy obrazek dzieci otrzymają przy konfesjonale, a drugi po Mszy Świętej w pierwszy piątek przy wyjściu z kościoła. UWAGA! Książeczki te nie zastępują tradycyjnych książeczek lub wkładek I piątkowych, które położone są na ławce z tyłu kościoła, a w których spowiednik się podpisuje.

Po ukończeniu nowenny należy oddać spowiednikowi książeczkę lub wkładkę, aby na zakończenie Mszy Świętych dziecięcych otrzymać dyplom ukończenia Pierwszych Piątków Miesiąca.

ZBIÓRKA ALB!

Poproszono nas, abyśmy zorganizowali zbiórkę alb komunijnych dla dzieci z Afryki. Jeżeli zatem ktoś z Państwa zechciałby się włączyć w tę akcję, to prosimy o przynoszenie alb do zakrystii lub kancelarii. Za ten dar serca w imieniu obdarowanych składamy staropolskie „Bóg zapłać”.