Pierwsza Komunia Święta w roku katechetycznym 2019/20
odbędzie się 7 czerwca 2020 r. w nowym kościele
o godz. 13.00.

INFORMACJE BIEŻĄCE

Zapraszamy 12 stycznia 2020 r. na dziecięcą Mszę Świętą o godz. 11.30, w czasie której poświęcimy modlitewniki.

Rytuał poświęcenia: Na początku ogłoszeń duszpasterskich, dzieci ustawiają się w kościele w dwóch rzędach od najmniejszego. Po prawej stronie stoją dziewczynki, a po lewej chłopcy (patrząc się na ołtarz).

Bezpośrednio po ogłoszeniach kapłan poświęca książeczki i kropi je wodą święconą. Ministranci roznoszą książeczki na tacy, dzieci biorą je i całują. Po obrzędzie następuje błogosławieństwo końcowe i pieśń na wyjście.

Po tej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców. Dzieci na tym spotkaniu będą poznawać swoje modlitewniki.

Natomiast spotkanie formacyjne dla dzieci odbędzie się 26 stycznia 2020 r. po dziecięcej Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godz. 11.30. Po tej Mszy Świętej dzieci wraz z najbliższymi proszone są o pozostanie w kościele w celu omówienia obrzędu poświęcenia świec na Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

Lista dzieci, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej w parafii, została zamknięta.

WYKAZ SPOTKAŃ I NABOŻEŃSTW

12 I – poświęcenie modlitewników na Mszy Świętej o godz. 11.30, po której spotkanie dla rodziców i dzieci;

26 I – dla dzieci;

2 II – poświęcenie świec na Mszy Świętej o godz. 11.30 – dla rodziców i dzieci;

8 III – dla rodziców i dzieci

22 III – dla dzieci;

5 IV – dla rodziców i dzieci;

10 V – dla rodziców i dzieci;

Przypominamy:

Regularne uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach jest obowiązkowe. Akceptujemy tylko usprawiedliwione nieobecności.

W naszej parafii obowiązuje dzieci “Dzienniczek dziecka przygotowującego się do I Komunii Świętej”.

Najbliższe święta nakazane wypadają: 25 grudnia (Uroczystość Narodzenia Pańskiego – “Boże Narodzenie”), 1 stycznia (Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – “Nowy Rok”) i 6 stycznia (Uroczystość Objawienia Pańskiego – “Trzech Króli”).

Uwaga: wszelkie pamiątki komunijne (jak różańce, medaliki, świece, modlitewniki, obrazki pamiątkowe, zdjęcia + płytka, płytka DVD) będą zakupione zbiorowo dla wszystkich dzieci.

Wymagane dokumenty do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej:

• akt chrztu dziecka, jeżeli dziecko było chrzczone poza terenem naszej parafii;
  • pozwolenie od proboszcza zamieszkania rodziców dziecka, jeżeli dziecko jest z innej parafii.

Uwaga: dokumenty należy dostarczyć do końca października lub w przypadkach losowych poinformować o takiej niemożliwości opiekuna.