Pierwsza Komunia Święta w roku katechetycznym 2021/22
odbędzie się w sobotę, 11 czerwca 2022 r. w nowym kościele
o godz. 9.45; 11.30 i 13.15.

Godz. —– 9.45 —– 11.30 —– 13.15
1 Aleksander K. Maria Dorota
2 Milena Laura Filip D.
3 Mateusz Olaf Franciszek
4 Anna P. Bianca Marcin
5 Julia Maja Kaja
6 Anna W. Krzysztof Anna R.
7 Hanna Aleksander S.
8 Filip W. Zuzanna

INFORMACJE BIEŻĄCE

Zapraszamy w tą niedzielę, tj. 27 marca 2022 r. na dziecięcą Mszę Świętą o godz. 11.30, w czasie której poświęcimy świece. Przypominamy zatem o przyniesienie przyozdobionych mirtem i białą wstążką świec, wcześniej nadpalonych.

Rytuał poświęcenia: Od razu po kazaniu, dzieci wraz z rodzicami ustawiają się w kościele z zapalonymi świecami w dwóch rzędach od najmniejszego (wg grafiku poniżej). Po prawej stronie stoją dziewczynki, a po lewej chłopcy (patrząc się na ołtarz).

Maja
Hanna
Anna W.
Milena Stanisław Sz.
Zuzanna Aleksander K.
Kaja Mateusz
Bianca Krzysztof
Julia Olaf
Dorota Franciszek
Maria Filip W.
Laura Filip D.
Anna P. Aleksander S.
Anna R. Marcin

OŁTARZ

Bezpośrednio po kazaniu kapłan poświęca świece i kropi je wodą święconą. Po obrzędzie kapłan rozpoczyna chrzcielne wyznanie wiary, w czasie którego 3-krotnie wyrzekamy się zła i 3-krotnie wyznajemy naszą wiarę. Po słowie “Amen”, czyli w czasie śpiewu wracamy na swoje miejsca w kościele.

Po tej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla dzieci oraz ich rodziców.

WYKAZ SPOTKAŃ I NABOŻEŃSTW

20 II – dla rodziców i dzieci;

13 III – dla rodziców i dzieci

27 III – poświęcenie świec na Mszy Świętej o godz. 11.30, po której spotkanie dla dzieci;

10 IV – dla rodziców i dzieci;

22 V – dla rodziców i dzieci.

Przypominamy:

Regularne uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach jest obowiązkowe. Akceptujemy tylko usprawiedliwione nieobecności.

W naszej parafii obowiązuje dzieci “Dzienniczek dziecka przygotowującego się do I Komunii Świętej”.

Uwaga: wszelkie pamiątki komunijne (jak różańce, medaliki, świece, modlitewniki, obrazki pamiątkowe, zdjęcia + płytka, płytka DVD) będą zakupione zbiorowo dla wszystkich dzieci.

Wymagane dokumenty do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej:

• akt chrztu dziecka, jeżeli dziecko było chrzczone poza terenem naszej parafii;
  • pozwolenie od proboszcza zamieszkania rodziców dziecka, jeżeli dziecko jest z innej parafii.

Uwaga: dokumenty należy dostarczyć do końca października lub w przypadkach losowych poinformować o takiej niemożliwości opiekuna.