Pierwsza Komunia Święta w roku katechetycznym 2019/20
odbędzie się 7 czerwca 2020 r. w nowym kościele
o godz. 13.00.

INFORMACJE BIEŻĄCE

Najbliższe spotkanie dla dzieci oraz ich rodziców odbędzie się 10 listopada 2019 r. po dziecięcej Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godz. 11.30.

Lista dzieci, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej w parafii, zostanie zamknięta tym spotkaniem listopadowym.

Natomiast spotkanie formacyjne dla dzieci odbędzie się 24 listopada 2019 r. po dziecięcej Mszy Świętej, rozpoczynającej się o godz. 11.30. Po tej Mszy Świętej dzieci wraz z najbliższymi proszone są o pozostanie w kościele w celu ustawienia na obrzęd poświęcenia medalików.

WYKAZ SPOTKAŃ I NABOŻEŃSTW

10 XI – dla rodziców i dzieci;

24 XI – dla dzieci;

8 XII – poświęcenie medalików na Mszy Świętej o godz. 11.30? – dla rodziców i dzieci;

12 I – poświęcenie modlitewników na Mszy Świętej o godz. 11.30, po której spotkanie dla rodziców i dzieci;

26 I – dla dzieci;

2 II – poświęcenie świec na Mszy Świętej o godz. 11.30? – dla rodziców i dzieci;

8 III – dla rodziców i dzieci

22 III – dla dzieci;

5 IV – dla rodziców i dzieci;

10 V – dla rodziców i dzieci;

Przypominamy:

Regularne uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach jest obowiązkowe. Akceptujemy tylko usprawiedliwione nieobecności.

W naszej parafii obowiązuje dzieci “Dzienniczek dziecka przygotowującego się do I Komunii Świętej”.

Najbliższe święto nakazane wypada 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych).

Uwaga: wszelkie pamiątki komunijne (jak różańce, medaliki, świece, modlitewniki, obrazki pamiątkowe, zdjęcia + płytka, płytka DVD) będą zakupione zbiorowo dla wszystkich dzieci.

Wymagane dokumenty do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej:

• akt chrztu dziecka, jeżeli dziecko było chrzczone poza terenem naszej parafii;
  • pozwolenie od proboszcza zamieszkania rodziców dziecka, jeżeli dziecko jest z innej parafii.

Uwaga: dokumenty należy dostarczyć do końca października lub w przypadkach losowych poinformować o takiej niemożliwości opiekuna.