OAZA FRANCISZKAŃSKA

Od września 2015 r. wznowiła działalność FRANCISZKAŃSKA OAZA DZIECI BOŻYCH – wspólnota, która poprzez wspólną zabawę, śpiew i modlitwę uczy się odkrywać, jak dobry jest Pan. OAZA nie tylko bawi, lecz również uczy i wychowuje do życia we wspólnocie z Bogiem i z ludźmi.

Spotkania formacyjne odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00 (maksymalnie do godz. 18.25). Zbiórka przy bramie od ul. Gołkowskiej. Spotykamy się także co niedzielę na wspólnej Mszy świętej dla dzieci o godzinie 11.30.

Do OAZY należą dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej wzwyż. Zapraszamy także animatorów i wolontariuszy oraz wszystkich chętnych, grających na różnych instrumentach, którzy pragnęliby włączyć się we wspólną modlitwę, bo “KTO ŚPIEWA DWA RAZY SIĘ MODLI”.

Informacje o chęci należenia do OAZY, jak również chęci jej wspomagania czy też ciekawe propozycje, prosimy przesyłać na mail: asysta.bernardyni@wp.pl z dopiskiem w temacie: “oaza”.

Opiekę nad OAZĄ sprawują: Magdalena S., Agnieszka N., o. Lambert.

Jeśli jesteś gotowy do wspólnej zabawy, jeśli Twoja buzia jest w stanie podjąć niegasnący uśmiech, gardło radosny śpiew a serce trud odkrywania Pana Boga, to serdecznie zapraszamy Cię do wspólnoty FRANCISZKAŃSKIEJ OAZY DZIECI BOŻYCH!!!

INFORMACJE BIEŻĄCE:

W okresie ferii zimowych (czyli 1 i 8 lutego) spotkań oazowych nie będzie.

Życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku 😉

Schola dziecięca

Schola dziecięca – pod opieką o. Lamberta oraz Natalii O., która jest jej liderką – spotyka się w każdą niedzielę o godz. 10.40 w auli (wejść bocznymi drzwiami po prawej stronie kościoła i od razu skręcić na prawo – prosto przez drzwi).

Dziewczynki ze scholi, ubrane w niebieskie lub białe pelerynki, w czasie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.30 czytają czytanie, śpiewają psalm i pieśni z pokazywaniem, aby łatwiej było innym dzieciom czynniej w niej uczestniczyć.

Pytania i informacje o scholi prosimy przesyłać na mail: asysta.bernardyni@wp.pl z dopiskiem w temacie: “schola”.

Jeśli zatem lubisz śpiewać i umiesz czytać, to czekamy na Ciebie.

INFORMACJE BIEŻĄCE:

W okresie ferii zimowych (czyli 27 stycznia oraz 3 i 10 lutego) spotkań scholi nie będzie. Po feriach spotykamy się 17 lutego.

Życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku 😉

DZIECIĘCA  ASYSTA  PROCESYJNA

Dziecięca Asysta Procesyjna to grupa dziewczynek i chłopców w wieku już od 4 lat wzwyż, która kontynuuje dawną tradycję “Bielanek” (ostatnią ich opiekunką była śp. Władysława Papis). Obecnie wspólnotą opiekuje się o. Lambert.

Spotykamy się w auli w każdą 1 niedzielę miesiąca (oprócz wakacji) po Mszy Świętej wieczornej i procesji. W ciągu roku szkolnego mamy wyjazdy integracyjne w formie pikników rodzinnych oraz pielgrzymki do sanktuariów, a także “wigilie” rodzinne.

Dzieci oraz młodzież uczestniczą w strojach regionalnych, habitach czy też białych sukienkach w procesjach w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz podczas Oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP, Procesji Rezurekcyjnej, Uroczystości i Oktawy “Bożego Ciała” oraz Uroczystości Odpustowych ku czci św. Bonifacego i św. Jana z Dukli, a także przy okolicznościowych uroczystościach.

W czasie procesji niosą poduszki, sztandarki oraz szarfy, a na uroczystych procesjach dziewczynki sypią kwiatki, a chłopcy dzwonią dzwoneczkami.

Jeśli chcesz służyć Panu Jezusowi w taki “egzotyczny” sposób, to czekamy na Ciebie. Można się zgłaszać, przesyłając informację na mail: asysta.bernardyni@wp.pl .

INFORMACJE BIEŻĄCE:

Spotkanie stałej asysty procesyjnej dzieci oraz tych wszystkich dzieci, które w czasie procesji rezurekcyjnej pragną sypać kwiatki, nieść poduszki czy też dzwonić dzwoneczkami odbędzie się w Wielki Piątek (19 kwietnia 2019 r.) o godz. 17.15 na placu przed nowym kościołem. Po próbie bądź w innym dogodnym terminie istnieje możliwość wypożyczenia strojów.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (21 kwietnia 2019 r.) na procesję rezurekcyjną dzieci gromadzą się przy zakrystii w nowym kościele: o godz. 5.30 (te, które nie mają strojów) lub o godz. 5.45 (te, które przyjdą już ubrane w stroje).

Bardzo prosimy o mailowe zadeklarowanie TAK przy obecności na próbie i procesji rezurekcyjnej w celu wcześniejszego przygotowania strojów lub NIE przy nieobecności najpóźniej do czwartku, 18 kwietnia.

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STROJÓW

1. Opiekunowie dzieci są odpowiedzialni za wypożyczony strój dla dziecka
i zobowiązują się do oddania w nienaruszonym stanie.

2. Warunkiem wypożyczenia stroju jest złożenie podpisu opiekuna dziecka
na liście w odpowiedniej rubryce przy imieniu i nazwisku dziecka.

3. Opiekun zobowiązany jest podać (jednorazowo): adres e-mail oraz nr telefonu.

4. Wypożyczone stroje powinny być zwrócone w stanie kompletnym i nie gorszym
w stosunku do stanu, w jakim zostały wypożyczone.

5. Wypożyczenie trwa w ściśle określonym terminie podanym w dniu wypożyczania.

6. W przypadku nie zwrócenia stroju w uzgodnionym terminie – ze stroju będzie można korzystać jedynie na terenie Kościoła.

7. W przypadku uszkodzenia stroju wypożyczający zobowiązany jest naprawić
i przywrócić go do stanu z przed wypożyczenia.

8. Opiekun jest zobowiązany odwiesić skompletowany strój.

9. Dzieci noszące poduszki są zobowiązane do zwinięcia szarf po procesji
i spakowania do odpowiednich poszewek.

10. W strojach nie wolno korzystać z trampoliny, po procesji należy niezwłocznie przebrać się w prywatne ubranie.

Regulamin obowiązuje od dnia 01.09.2014 r.